Jak sprawdzić jakość sukienki dla dziewczynki? 0
Jak sprawdzić jakość sukienki dla dziewczynki?

Gdy poszukujesz eleganckiej sukienki dla dziewczynki na specjalną okazję, powinnaś kierować się nie tylko jej niepowtarzalnym wyglądem i fasonem. Warto również zwrócić uwagę na jakość wybranej kreacji. Dobrze skrojone i uszyte sukienki dla dziewczynki to inwestycja, która zwróci się nie tylko w postaci komfortowego użytkowania, ale także posłuży przez długi czas. Dzięki temu zyskasz ubranie, które wykorzystasz do wielu stylizacji.

 

Czym jest ta enigmatyczna „wysoka jakość”, o której wspomina tak wielu producentów ubranek, w tym sukienek dla dziewczynek? Jak sprawdzić, czy wybrana kreacja jest faktycznie dobra jakościowo? Co w przypadku zakupów online, skoro nie możesz dotknąć ubrania przed zakupem? Czytaj dalej!

 

Po czym poznać, że sukienka dla dziewczynki jest wysokiej jakości?

Jest kilka cech, po których poznasz, że masz do czynienia z solidnie wykonaną sukienką dla dziewczynki. Takie ubranie jest nie tylko wygodne w noszeniu, ale przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. Czym zatem charakteryzują się wysokiej jakości kreacje?

 • Naturalnymi materiałami, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza oraz utrzymanie właściwej temperatury ciała, co jest bardzo ważne w kontekście wrażliwej skóry dziecka.
 • Odpowiednią gramaturą tkaniny w zależności od pory roku.
 • Właściwym i solidnym szyciem, które pozwala na swobodny ruch i nie podrażnia skóry nawet podczas szalonych zabaw.
 • Składem tkaniny. Sztuczne włókna stanowią mniejszą część składu dobrej sukieneczki dla dziewczynki.
 • Jakością barwników. Takie ubranka nie zawierają substancji, które mogą powodować nieprzyjemne uczulenia i alergie.
 • Trwałością. Prane i prasowane zgodnie z zaleceniami zawartymi na metce zachowują na długo swój kształt oraz wygląd.

 

Wiele kontrowersji wzbudza obecność sztucznych materiałów w składzie dziecięcych ubranek, np. sukienek dla dziewczynek. Mamy często rezygnują z zakupu takich kreacji, ponieważ uważają, że syntetyczne tkaniny nie są bezpieczne dla ich dzieci. Nic bardziej mylnego!

 

Domieszki sztucznych włókien w tkaninach sprawiają, że ubrania są trwalsze i bardziej elastyczne, a więc wyższej jakości. Najważniejsze, by sztuczne włókna nie dominowały w całości składu. Więcej przeczytasz o tym w tym artykule.

 

Jak sprawdzić jakość sukienki dla dziewczynki? Praktyczne wskazówki

Wiesz już, czym charakteryzuje się dobrej jakości sukieneczka dla dziewczynki. Teraz czas przejść do praktyki! Czy istnieją metody, które pomogą Ci szybko zweryfikować jakość wybranej kreacji? Oczywiście! Do tego potrzebne Ci będą wyostrzone zmysły wzroku i dotyku.

 

Poznaj najważniejsze zasady, które szybko pozwolą Ci sprawdzić jakość kupowanej sukienki dla dziewczynki w zależności od miejsca zakupu.

 

Zakupy stacjonarne

Jesteście w sklepie w centrum handlowym i właśnie zauważyłaś wymarzoną przez córkę sukieneczkę dla dziewczynki. Od czego powinnaś zacząć weryfikację jej jakości?

 

 • Po pierwsze: metka ubrania.

To kopalnia wiedzy na temat produktu! Znajdziesz tam takie informacje jak skład, gramatura materiału, kraj produkcji oraz otrzymane certyfikaty bezpieczeństwa.

 

 • Po drugie: wykończenie.

Dokładnie przyjrzyj się szyciu – szwom, ściegom, a także guzikom. Każda wystająca nitka lub nawet najmniejsze rozprucie powinny wzbudzić w Tobie wątpliwości dotyczące jakości wykończenia.

 

Ponadto szycie powinno być proste, płaskie i nie zawierać pętelek ani zaplątanych ściegów. W przeciwnym razie może ono powodować nie tylko szybsze niszczenie się sukienki dla dziewczynki, ale także podrażnienia skóry. A kłujący szew to nic przyjemnego!

 

 • Po trzecie: spójrz na tkaninę pod światło.

Bardzo prostym sposobem na sprawdzenie jakości wybranej sukieneczki dla dziewczynki jest lekkie naciągnięcie fragmentu materiału i skierowanie go w stronę lampki lub słońca. Taka metoda pozwoli zweryfikować gęstość splotu oraz jego jakość. Dobra tkanina powinna zawierać jak najmniej przerzedzeń materiału. Takie elementy mogą być przyczyną widocznych przetarć w trakcie użytkowania.

 

Ta technika jest także doskonała do weryfikacji składu ubranek, w tym sukienek dla dziewczynek. Przykład? Jeżeli na metce znajduje się informacja o domieszce elastanu, po naciągnięciu materiału ubranko powinno szybko wrócić do swojego pierwotnego kształtu. Jeśli tak się nie dzieje, to możesz podać w wątpliwość jakość wybranej kreacji. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z cechami charakterystycznymi danych tkanin.

 

 • Po czwarte: miękkość.

Do tego testu będzie potrzebny Twój zmysł dotyku. Większość materiałów dla dzieci powinna być miękka. Ubranka o gorszym składzie będą miały wyczuwalną szorstkość lub sztywność, co na pewno wpłynie także na komfort noszenia i jakość całej kreacji.

 

Zakupy online

Tutaj temat wydaje się trudniejszy, ponieważ nie możesz naocznie sprawdzić sukienki dla dziewczynki. Zatem co powinno zwrócić Twoją uwagę w takim przypadku, by rzeczywiście wybrać dobrą jakościowo kreację?

 

 • Opisy produktów. To w nich znajdziesz kluczowe informacje dotyczące składu, gramatury czy kraju produkcji sukienki dla dziewczynek. Bądź jednak czujna i dokładnie wczytuj się w tekst, bo np. tytuł „Bawełniana sukienka dla dziewczynki” wcale nie musi oznaczać, że ten materiał stanowi większość składu.
 • Certyfikaty. Aby dany produkt, np. sukieneczka dla dziewczynki, otrzymał atest, musiał najpierw przejść szereg badań i testów bezpieczeństwa. Dzięki temu masz pewność, że ta kreacja została wykonana z należytą starannością i będzie dobrze służyła Twojemu dziecku. Więcej na temat certyfikatów dot. sukienek dla dziewczynek przeczytasz w tym artykule.
 • Opinie pozostałych klientów. Ta sekcja w sklepie internetowym bardzo często zawiera wiele cennych informacji dotyczących realnego użytkowania produktu. Jeżeli większość z nich jest pozytywna i pokrywa się z opisem, możesz śmiało zamawiać wybraną sukienkę dla córki!

 

Wiadomo, że chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej. Dlatego poszukujesz ubrań, w tym sukienek dla dziewczynek, w których będzie się czuło dobrze i rozwijało prawidłowo. Dzięki tym zasadom dużo łatwiej znajdziesz stroje wysokiej jakości, którymi będziecie się cieszyć przez długi czas!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium