Coś się zepsuło? 6 sposobów na szybkie poprawki krawieckie w sukienkach dla dziewczynki 0
Coś się zepsuło? 6 sposobów na szybkie poprawki krawieckie w sukienkach dla dziewczynki

Gdy zniszczy się szew w sukience dla dziewczynki, użyj agrafki!

Damska torebka to takie miejsce, w którym znajduje się wiele nieoczywistych przedmiotów. Bardzo często są w niej także agrafki. Nie pozbywaj się ich, bo może się okazać, że uratują Cię w kryzysowej sytuacji!

 

Zwykła agrafka może się okazać zbawienna, gdy zauważysz, że w sukience dla dziewczynki puścił szew lub zamek. Aby nie doprowadzić do dalszych zniszczeń kreacji Twojego dziecka i wytrwać do końca wydarzenia, złap agrafką miejsce rozchodzenia się materiału. Powinno wystarczyć do czasu, aż naprawisz to za pomocą igły i nitki.

 

Jak usunąć dziurkę w sukience dla dziewczynki?

Zauważyłaś małą dziurkę w ulubionej eleganckiej sukience dla dziewczynki? Dobrze wiesz, że musisz szybko zareagować, jeśli nie chcesz, by otwór powiększył się do rozmiarów, przez które cała kreacja będzie do wyrzucenia. Jakie masz na to rozwiązania?

 

Artystyczne cerowanie

Masz w sobie odrobinę talentu i samozaparcia? Zaszyj drobne dziurki w sukience dla dziewczynki za pomocą artystycznego cerowania. Dzięki temu naprawa będzie zupełnie niewidoczna, a kreacja nabierze nowego i niepowtarzalnego charakteru. Dobierz odpowiednie kolory nitek, sprawdź tutoriale na YouTubie i dodaj na sukience kilka nowych elementów w postaci np. naszytych kwiatów czy aplikacji. Twoja córka będzie zachwycona!

 

Cerowanie bez użycia igły i nitki

Jeśli jednak z krawiectwem Ci nie po drodze, a nawleczenie nitki na igłę zajmuje Ci całe wieki, jest sposób na zapobiegnięcie dalszemu niszczeniu materiału sukienki dla dziewczynki. Wystarczy, że podkleisz tkaninę za pomocą siatki klejącej, termofolii lub taśm krawieckich. To szybkie i łatwe rozwiązanie, które pomoże Ci pozbyć się dziurki w kreacji bez większej interwencji krawieckiej.

 

Do usunięcia uszkodzenia potrzebujesz również żelazka. Podłóż np. siatkę klejącą w miejscu, gdzie znajduje się dziurka. Następnie ściągnij lekko materiał, aby krawędzie otworu ściśle do siebie przylegały. Na koniec prasuj to miejsce rozgrzanym żelazkiem przez 20–30 sekund i gotowe. Sukienka dla dziewczynki wygląda jak nowa!

 

Przetarcie w sukience dla dziewczynki? Użyj naprasowanki!

I zdarzyło się – w ferworze zabawy Twoja córka zatarła materiał w wizytowej sukience. Jest to o tyle kłopotliwe uszkodzenie, że w tym przypadku nie wystarczy sama igła i nitka, aby pozbyć się problemu. Jednak na ratunek kreacji Twojego dziecka przychodzą naprasowanki!

 

Czym jest naprasowanka? To nic innego jak nadruk, który umieszczasz na ubraniu za pomocą prasowania. Wystarczy, że przyłożysz naprasowankę na przetartym fragmencie ubrania, następnie zgodnie z zaleceniami producenta przeprasujesz rozgrzanym żelazkiem i gotowe. Sukienka dla dziewczynki zyskuje nowy charakter, a Ty właśnie przedłużyłaś jej żywotność.

 

Zacięty lub przesuwający się suwak w sukience dla dziewczynki? Na to też są sposoby!

Sukienki dla dziewczynek bardzo często są zapinane na zamek błyskawiczny. Choć jest to wygodny i skuteczny sposób, niestety bywa zawodny. Co robić w sytuacji, gdy suwak w kreacji odmawia posłuszeństwa?

 

Zacięty zamek błyskawiczny

Próbujesz przesunąć suwak w jedną i w drugą stronę, a on ani drgnie. Niestety mocowanie się z nim na siłę może doprowadzić do jego całkowitego zepsucia. Jak zatem ruszyć go z miejsca? W tym celu użyj ołówka, wazeliny, pomadki do ust, świecy lub mydła. Są to przedmioty, które nadadzą suwakowi dodatkowego poślizgu i w ten sposób skutecznie odblokujesz mechanizm zamka.

 

Suwak nie zapina kreacji

Mimo przesuwania zamka błyskawicznego sukienka dla dziewczynki nie zapina się? Spokojnie, to jeszcze nie czas, by biec z kreacją do krawcowej! Aby naprawić suwak, wystarczą Ci obcęgi. Ściśnij za ich pomocą miejsce, w którym zamek się rozchodzi, i naprawione.

 

Mechaniczne uszkodzenia sukienek dla dziewczynek bywają kłopotliwe. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby naprawy, dzięki którym kreacja będzie w użytku jeszcze przez długi czas! Z którego skorzystasz?

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium