Jak dobrać stylizację do charakteru dziecka? 0
Jak dobrać stylizację do charakteru dziecka?

Czy wiesz, że takie cechy jak charakter czy osobowość dziecka są zależne m.in. od genów? Choć nie do końca masz na nie wpływ, to jednak warto pomagać je kształtować i pozwalać wyrażać już od samego początku! Dziecko, jak każdy mały człowiek, ma swoje humory oraz preferencje, które nie tylko należy brać pod uwagę podczas codziennych decyzji, jak np. ubieranie się, ale przede wszystkim szanować, wspierać i rozwijać.

 

Dowiedz się, jak komponować stylizacje dziecięce za pomocą ubranek, w tym sukienek dla dziewczynek, by dopasować je do Twojego malucha pod każdym względem.

 

Dlaczego warto pozwolić dzieciom decydować o wyborze stroju?

Jak mówił Janusz Korczak, „Nie ma dzieci, są ludzie”. Maluchy, choć wiele nie wiedzą i nie znają jeszcze świata, uczą się go przede wszystkim przez doświadczanie. Uznając podmiotowość dziecka i dając mu pole do decyzyjności w pewnych sprawach, kształtujesz przyszłego niezależnego i pewnego siebie dorosłego człowieka. A przecież każdy rodzic chce, by jego pociecha świetnie radziła sobie w życiu.

 

Dlatego pozwalaj swojemu dziecku na podejmowanie niektórych decyzji i sprawdzanie ich konsekwencji. Dopasuj te wybory do jego wieku. Pierwszym z nich może być np. właśnie skomponowanie stroju do przedszkola. Takie działanie pozwoli dziecku nie tylko przetestować dostępne opcje, ale także pokaże, że jego zdanie się liczy oraz nauczy je wyrażać siebie.

 

Najważniejsze więc to wspólne poznawanie tego, kim jest i kim powoli staje się Twoje dziecko. Oto kilka przykładów typów charakterów oraz dopasowanych do nich stylów ubierania się, które pozwolą najlepiej odzwierciedlić to, co siedzi w duszy Twojej córki.

 

Słodka i radosna

Twoja córka to kwintesencja dziewczęcości. Ma typowo kobiece zainteresowania, jest wrażliwa, pełna pasji i uroku osobistego. Radość sprawia jej pomoc innym oraz rozwijanie nowych hobby. Jest delikatna i nieco nieśmiała.

 

W takim przypadku najlepiej postawić na klasyczne, dziewczęce wzory. Słodkie i radosne stylizacje, sukienki dla dziewczynek pełne falban, tiuli i pastelowych kolorów doskonale odzwierciedlą charakter Twojego dziecka. Tego typu kompozycje ubrań to pierwsze kroki ku kobiecym stylizacjom!

 

Polecane style: romantyczny, preppy, boho

Polecane modele sukienek dla dziewczynek: Amelia, Nel, Matilda.

 

Buntownicza

Taki charakter to zupełne przeciwieństwo poprzedniego przykładu. Nie znosi narzuconych norm społecznych i ciągle się przeciw nim buntuje. Bardziej przypomina chłopczycę wymykającą się ogólnie przyjętym zasadom. Lubi chodzić własnymi ścieżkami i próbować nowych rzeczy. Nieco wycofana w stosunku do innych osób, ale przy bliższym poznaniu wierna i przyjacielska.

 

Buntownicze charaktery nie lubią schematów, natomiast kochają je łamać. Lubią podkreślać swoją niezależność i wyróżniać się na tle społeczeństwa. Dlatego dziewczynki o takiej osobowości będą czuły się dobrze w mocnych, kolorowych i wymykających się nieco zasadom stylizacjach.

 

Polecane style: rockowy, hippie, vintage.

Polecane modele sukienek dla dziewczynek: Mila, Dolores, Imelda.

 

Przebojowa

Wszędzie jej pełno, zawsze chętna do pomocy oraz w pełni zaangażowana w swoje działania. Dusza towarzystwa, która sypie żartami jak z rękawa. Przyciąga do siebie ludzi i ma z nimi świetny kontakt. Nie ma problemu z nawiązywaniem nowych znajomości, a wręcz przewodzi w grupie i scala ją. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i zaradna – tak w skrócie można opisać Twoje dziecko.

 

Strój przebojowej dziewczynki powinien z daleka mówić, że właśnie z takim charakterem ma się do czynienia. W takim przypadku Twoja córka będzie się dobrze czuć w intensywnych kolorach oraz w błyszczących tkaninach. Dzięki temu zwróci na siebie uwagę i znajdzie się w centrum zainteresowania, które tak bardzo lubi.

 

Polecane style: glamour, etno.

Polecane modele sukienek dla dziewczynek: Chloe, Susanna.

 

Aktywna

To typ, który jest bardzo ambitny i ukierunkowany na cel. Skupia wszystkie siły, by zdobyć to, co zaplanowane – niezależnie od tego, czy będzie to wygrana w olimpiadzie chemicznej, czy zwycięstwo w zawodach sportowych. Bardzo zaangażowana we wszelakie aktywności, pomocna i skuteczna. Nie stroni od przyjaźni, ale jest z natury raczej introwertyczką.

 

Dla aktywnego dziecka będą się liczyły przede wszystkim komfort i praktyczność ubioru. Stylowe dresy, lekkość stylu paryskiego lub klasyczne zestawy pozwolą ubrać się wygodnie i jednocześnie nie zmarnują energii potrzebnej do kolejnych działań (w końcu podjęcie decyzji o wyborze stylizacji też kosztuje!). Do tego takie ubrania będą praktyczne w niemal każdej sytuacji.

 

Polecane style: sportowy, paryski, klasyczny.

Polecane modele sukienek dla dziewczynek: Eve, Diana, Silvia.

 

Oczywiście to tylko kilka przykładów tego, jak można ubierać dziecko w zależności od jego charakteru. Poszczególne cechy osobowości mogą się różnić i przeplatać w przypadku Twojej córki. Bo w końcu każdy człowiek to unikat, który odkrywa siebie każdego dnia. Dlatego eksperymentujcie i próbujcie nowych modowych kombinacji, aż w końcu traficie na styl, który najlepiej odwzoruje charakter i preferencje Twojej córeczki.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium