W jaki sposób zaangażować dzieci podczas ślubu i wesela? 0
W jaki sposób zaangażować dzieci podczas ślubu i wesela?

W jaki sposób zaangażować dzieci podczas ślubu i wesela?

Dzieci zazwyczaj budzą w dorosłych ciepłe uczucia i wywołują uśmiech na twarzy. Szczególnie podczas takich uroczystości jak ślub i wesele ich widok jest rozczulający. Co więcej, takie momenty najczęściej pozostają we wspomnieniach gości. Jeśli u Ciebie w rodzinie są dzieci, warto, żebyś je zaangażowała do pomocy podczas tego ważnego dnia.

Orszak ślubny

Zacznijmy od ślubu. Dbasz o wystrój kościoła. Piękne kwiaty, dywan pod sam ołtarz. Twarze gości zwrócone są w Waszą stronę. A przed Wami oni. Maluchy, które niczym baśniowe postacie prowadzą Was do ołtarza, z minami, które rozczulają każdego. Czasem będzie to słodki uśmiech, czasem zbyt poważna mina dziecka przejętego swoją rolą. Tak właśnie może wyglądać Twój ślub. Pamiętaj jednak, żeby nie zmuszać dzieci do takiej roli. Nie każdy będzie się w niej dobrze czuł. Porozmawiaj z najmłodszymi, czy chcieliby Ci towarzyszyć w tym ważnym momencie i w jakiej roli się widzą. Może planujesz suknię z długim trenem i jakaś dziewczynka marzy o tym, żeby Ci go nieść. Dla niej będzie to duże przeżycie, a dla Ciebie niezapomniana i wyjątkowa chwila.

Tańce, hulańce

Pierwszy taniec jest zarezerwowany oczywiście dla pary młodej. Ale może warto przemyśleć, czy do kolejnego nie zaprosić dzieci, szczególnie jeśli ma być ich dużo na Waszym weselu. Nieco starsze dzieci prawdopodobnie nie będą już się wstydzić i chętnie wezmą udział w zabawie. Szczególnie dziewczynki lubią, niczym księżniczki, błyszczeć na parkiecie. Jeśli młodsze dzieciaczki będą się krępować, mogą do nich dołączyć również rodzice. Zróbcie duże koło i zatańczcie. Koniecznie do melodii znanej dzieciom – piosenki z bajek będą świetnym pomysłem.

Zdjęcia i film z pierwszej ręki

Profesjonalny fotograf i kamerzysta to praktycznie must have podczas ślubu i wesela. Jeśli jednak w Twojej rodzinie są dzieci w wieku szkolnym, które przejawiają zainteresowanie aparatem, poproś je, aby podczas uroczystości porobiły zdjęcia, a nawet nakręciły film. Większość dzieci uwielbia robić zdjęcia dorosłym. To świetny pomysł, który ma same plusy. Nie dość, że nie będziesz musiała czekać na obróbkę zdjęć ponad miesiąc, to z pewnością zobaczysz swoją uroczystość z innej perspektywy. To niesamowite, jak dzieci, zupełnie inaczej niż dorośli, postrzegają świat. Taki materiał może być wspaniałą pamiątką – śmieszną i wzruszającą zarazem.

Pomysłów na zaangażowanie dzieci do aktywnego uczestniczenia podczas ślubu i wesela jest wiele. Pamiętaj jednak, że wszyscy muszą mieć na to ochotę. To klucz do dobrej zabawy.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium